Výhody japonského zeleného čaje Matcha

Pití čaje Matcha má v japonské kultuře dlouhodobou tradici. Matcha Tea je vyroben z pečlivě vybraných mladých lístků rostliny Camellia sinensis, které jsou bohaté na velké množství přirozeně se vyskytujících živin.

Tento zdravý elixír je užíván na Dálném východě více než 800 let a v současné době je považován za jednu z nejsilnějších superpotravin na trhu. Hlavně je Matcha Tea čistě přírodní produkt bez jakýchkoliv přídatných látek, navíc jej prodáváme v certifikované bio kvalitě.

Matcha Tea se postupně stává každodenní součástí našeho dne, a proto Vám přinášíme deset důvodů, proč si vychutnávat Matcha Tea také.

1. Vysoký obsah antioxidantů

Antioxidanty jsou magické živiny a enzymy odpovědné za boj proti negativním účinkům UV záření, dodávají naší pleti mladší vzhled a zabraňují vzniku řady chorob. Antioxidanty jsou něco, co se všichni snažíme hledat v zelenině, ovoci nebo kvalitní čokoládě. Úžasné je, že šálek Matcha Tea obsahuje až 5x více antioxidantů než běžně prodávané potraviny.

2. EGCG, statečný bojovník

Možná jste již slyšeli, že ne všechny antioxidanty jsou stejné. Antioxidantů je skutečně široká škála. Zelený čaj obsahuje specifickou sadu organických sloučenin známých jako katechiny. Mezi antioxidanty jsou katechiny nejúčinnější a nejvíce zdraví prospěšné. Jedním z nich je epigallokatechin gallát (EGCG), tento antioxidant tvoří až 60 % všech katechinů v Matcha Tea. Ze všech antioxidantů je právě EGCG nejvíce uznávaným v boji proti civilizačním chorobám. Jeho obsah v Matcha Tea je více jak 100x vyšší než u běžně dostupných čajů. To je převážně způsobeno tím, že Matcha Tea se nelouhuje, ale v podstatě konzumuje. U běžně louhovaných čajů se spoléháme na to, že živiny pustí do vody. U Matcha Tea spotřebováváme celý čajový list, čímž získáme plný potencionál toho, co nám Camellia sinensis nabízí.

3. Matcha Tea uklidňuje

Po více než tisíc let používají mniši zen buddhismu Matcha Tea jako prostředek k relaxaci a meditaci. Matcha Tea je jim prospěšný také k udržení jasné mysli a pozornosti. Nyní víme, že tento stav vyššího vědomí je způsobený aminokyselinou L-theanin, která se v čaji přirozeně vyskytuje. V současné době je tato vlastnost vyhledávána zejména studenty, kteří Matcha Tea popíjejí při studiu.

4. Posiluje paměť a koncentraci

Dalším z účinků L-theaninu je produkce dopaminu a serotoninu. Tyto dvě chemické látky slouží ke zlepšení nálady, zlepšení paměti a podporují lepší koncentraci.

5. Zvyšuje energetickou hladinu a výdrž

Samurajové pili Matcha Tea kvůli jeho povzbuzujícím účinkům. Matcha Tea, oproti obvyklým prostředkům ke stimulaci, nemá žádné vedlejší účinky, jako je nervozita a jiné nepříjemné stavy. Pitím Matcha Tea si zajistíte zdravý příjem energie, která může vydržet až 6 hodin.

7. Detoxikátor

Během posledních tří týdnů před sklizní jsou čajové lístky na výrobu Matcha Tea kompletně zakryty černými plachtami. Tato technika zastiňování způsobí obrovský nárůst produkce chlorofylu. Vysoká hladina chlorofylu dává Matcha Tea krásně zelenou barvu a silné detoxikační schopnosti odstraňovat chemické toxiny a těžké kovy z těla.

6. Matcha Tea, jako účinný spalovač

Je prokázáno, že Matcha Tea pomáhá tělu spalovat kalorie až 4x rychleji než za běžného stavu. Hlavní výhodou je, že Matcha Tea nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, jako tomu třeba bývá u prášků na hubnutí. Pitím Matcha Tea se Vám nezvyšuje krevní tlak ani se nezrychluje srdeční frekvence.

8. Posiluje imunitní systém

Ukázalo se, že katechiny v Matcha Tea mají antibiotické vlastnosti, které podporují celkové zdraví. Jen jedna miska Matcha Tea obsahuje značné množství draslíku, vitaminů A a C, železa, bílkovin, vlákniny a vápníku.

9. Zlepšuje hladinu cholesterolu

Studie různých populací ukazují, že lidé, kteří pijí zelený čaj pravidelně, mají nižší hladinu LDL (špatného) cholesterolu.

10. Může chutnat pokaždé jinak

Nepijte Matcha Tea jen proto, že je zdravý. Užívejte si ho, měňte jeho příchutě a využívejte ho při přípravě různých pokrmů. Matcha Tea je geniální produkt a nezaslouží si, aby se na něj pohlíželo jen jako na lék. Máme za sebou již několik stovek prezentací Matcha Tea a prakticky ve všech případech jsme našli chuť, kterou zákazník ocenil.